Oferujemy:

Lekcje jazdy konnej
w cenie: 1 jazda (30 min) 25 zł
Odbywają się niezmiennie przez cały rok, na maneżu lub w hali
, zawsze pod okiem wykwalifikowanego instruktora oraz wolontariuszy. Osobom początkującym zapewniamy asekurację na lonży, zaawansowanym fachowe rady i doskonalenie technik jeździeckich.

            Pn., Śr., Pt. - godz. 16:00 - 18:00

          Sob. - godz. 14:00 - 16:00
                       

          Dzieci wymagające specjalnej opieki prosimy umawiać na terminy indywidualne.

Pozostałe terminy do indywidualnego uzgodnienia z instruktorem, w cenie 60 zł/h.
Minimum 1 godzina!

Możliwość wykupienia karnetu 100 zł (4x 30 min + 30 min gratis) do wykorzystania w obrębie danego miesiąca - niewykorzystane lekcje nie przechodzą na miesiąc kolejny. 

NOWOŚĆ!
Przejażdżki "bananem" w plenerze i kulig letni
Terminy i ceny do ustalenia, zależnie od ilości osób.

Wyjazdy w teren
w cenie: 1 godz. (60 min) 60 zł
Terminy ustalamy indywidualnie.

Imprezy okolicznościowe
Do dyspozycji: świetlica z kominkiem, bryczki, powozy i sanie - zależnie od sezonu i pogody, konie i kuce, możliwość rozpalenia ogniska, organizacja gier i zabaw dla najmłodszych. Szczegółowe warunki do uzgodnienia, dowolność terminów. Cena zależna od ilości osób, czasu trwania imprezy, menu itp.
Polecamy w ramach urodzin, imienin, spotkań służbowych, jubileuszy, a także na okazje takie jak: dzień matki, dzień dziecka itp.

Powóz weselny
Przewóz powozem weselnym pary młodej i świadków, rodziców lub innych wybranych osób. Do
Państwa dyspozycji posiadamy dużą lub mniejszą bryczkę z zadaszeniem, w dawnym stylu, zaprzężoną w jednego lub dwa konie. Możliwość przejazdu z domu do kościoła, USC oraz na salę weselną, proponujemy też towarzystwo zaprzęgu w sesji zdjęciowej, zależnie od Państwa potrzeb. Możliwość dowiezienia koni poza granice miasta. Wynajmujemy również zaprzęg na inne okoliczności, np. rocznice.
Cena na terenie miasta 790 zł.
Poza miastem doliczamy koszt dojazdu, zależnie od odległości.

Obsługę festynów
Udostępniamy konie, kuce oraz bryczkę lub wóz taborowy (tramwaj konny), na festyny i inne imprezy publiczne. Zapewniamy instruktorów i wolontariuszy do obsługi koni.

Konne wycieczki po Grudziądzu
Polecamy przejazdy bryczką lub dla większych grup (10-12 osób) tramwajem konnym po naszym mieście: starówka, błonia nadwiślańskie lub inne wybrane przez Państwa zakątki.

Półkolonie letnie i zimowe
W okresie wakacji letnich oraz ferii zimowych prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży w systemie półkolonii. Odbywają się one na terenie naszego ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:30. W ich zakres wchodzi codzienna jazda konna, gry i zabawy z końmi, zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu wiedzy jeździeckiej np.: czyszczenie i siodłanie koni, żywienie koni, nazewnictwo, budowa i pielęgnacja sprzętu jeździeckiego, anatomia i psychologia koni oraz wiele innych tematów. Codziennie zapewniamy ciepły posiłek oraz napoje.

Kuligi
W sezonie zimowym oferujemy niezapomnianą zabawę podczas kuligu, któremu towarzyszy ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy dla najmłodszych, przejażdżki w siodle. Zależnie od ilości śniegu kuligi odbywają się na płozach lub od roku 2017 również na saniach, ale z kołami :)
Dysponujemy zestawem kuligowym: duże sanie, komplet małych sań. Do uprzęży koni dołączane są janczary, które swoim dźwiękiem podczas jazdy tworzą niepowtarzalny klimat. Możliwość zorganizowania kuligu z pochodniami.
Kuligi organizujemy przy naszym Ośrodku lub w lesie Rudnickim. Jeśli posiadacie Państwo własny teren na taką atrakcję, jesteśmy otwarci na propozycje.

Hotel dla koni
Dysponujemy wolnymi boksami dla koni prywatnych, warunki do uzgodnienia.

Treningi Sportowe
Dla osób zaawansowanych z zakresu skoków i ujeżdżenia, na miejscu i poza Grudziądzem. Treningi grupowe i indywidualne. Dla zawodników "Rywala" 20% zniżki.

Ubezpieczenie zawodników
Istnieje możliwość grupowego ubezpieczenia zawodników - ubezpieczenie obowiązkowe (NW)
PZU koszt około 35 zł/rok.

Wynajem hali
Osobom posiadającym konie poza stajnią Rywala, udostępniamy halę treningową
cena: 20 zł/godz.

Pracę z osobami niepełnosprawnymi
Prowadzimy zajęcia rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, z zaburzeniami ruchowymi i psychicznymi. Posiadamy jedyną w województwie sekcję "Trzynastka", której zawodnicy biorą udział w rywalizacji Olimpiad Specjalnych - Polska.

Obsługę imprez jeździeckich
w roli sędziego i gospodarza toru.

Pomoc przy wyborze i zakupie koni
Oferujemy pomoc przy szukaniu, wyborze i zakupie koni zarówno rekreacyjnych jak i sportowych. Służymy fachowymi radami na temat pochodzenia koni, ich predyspozycji użytkowych, formalności związanych z zakupem.