imper1.jpg (103976 B)

imperekteren.jpg (126781 B)
Nasze konie

Musiek
kuc szetlandzki, wałach, maści gniadej, ur. 2002 r.
Maskotka klubowa, ulubieniec nie tylko najmłodszych amatorów jazdy konnej, ale też kadry "Rywala". Jest z nami od lat, trafił do nas jako mały niesforny źrebaczek, którego stopniowo wdrażaliśmy do pracy w siodle i zaprzęgu. Jest przyjaznym, uniwersalnym kucykiem, pełnym uroku. Do niedawna brał udział w zawodach zaprzęgów, zdobywając medalowe lokaty, w roli powożącego występował Mariusz Masłowski, jeden z najmłodszych zawodników "Rywala". Sprawdził się również w dziedzinie skoków. Obecnie  główną jego rolą jest nauka najmłodszych i najmniejszych :) towarzyszy nam w lekcjach maneżowych, rekreacyjnych zawodach w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu, wyjazdach w teren, przejażdżkach bryczką, małych kuligach, rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Mały odważny kucyk, który czasem próbuje postawić na swoim :)

   

  Hidde
sympatyczny kuc walijski, pełen pozytywnej energii. Młody przyszłościowy skoczek, który dopiero zdobywa wiedzę i doświadczenie na parkurach, ale jest pełen chęci do współpracy z jeźdźcem. Jego uroczy wygląd zdobywa sympatię wszystkich bywalców naszego ośrodka. Uczy najmłodszych jeźdźców na lonży i maneżu, doskonale spisuje się na egzaminach brązowej odznaki jeździeckiej, a także w terenie. Poza godzinami pracy chętny do zabaw i radosnych galopad z innymi końmi.


  Sawa
młoda klacz o świetnym charakterze. Ojciec Sawy to ogier wielkopolski Słowak, matka natomiast to klacz rasy polski koń zimnokrwisty hodowli SK Nowe Jankowice. Sawa odziedziczyła lekkość ruchu konia sportowego i stoicki charakter koni zimnokrwistych, co czyni z niej świetnego konia użytkowego. Sprawdza się zarówno w pracy z początkującymi jeźdźcami jak i wykazuje możliwości sportowe. Trenuje z kadrą wolontariuszy i zaczyna pierwsze starty w skokach przez przeszkody.

  Imper
wałach, po ojcu fryzyjskim Jasper, od naszej klaczy ardeńskiej Iwony, kary, urodzony i wychowany w naszej stajni, rocznik 2009.
Pracujący pod siodłem jak i w zaprzęgu, bardzo spokojny, grzeczny i chętny do współpracy. Wymarzony koń do woltyżerki, czyli gimnastyki na końskim grzbiecie. Skoków przez przeszkody raczej nie uznaje, woli stąpać czterema kopytami po stałym gruncie :)

   

Irys
wałach, po ojcu fryzyjskim, od naszej klaczy ardeńskiej Iwony, kary, urodzony i wychowany w naszej stajni, rocznik 2012. Jeden z głównych koni w naszej rekreacji. Pracujący pod siodłem, w zaprzęgu w parze ze swoim bratem Imperem oraz jako koń hipoterapeutyczny dla osób niepełnosprawnych. Doskonały charakter, miły, przyjazny, grzeczny koń, który zyskał sympatię wielu naszych klientów.

   

Igrek
najmłodszy ardeno-fryz, od naszej klaczy Iwony, kary, urodzony i wychowany w naszej stajni, rocznik 2014. Beztroski źrebak, który latem dotrzymuje towarzystwa koledze Wirusowi na łąkach poza Grudziądzem. Przyzwyczajany do podstawowych czynności w stajni, na dalszą pracę dopiero przyjdzie czas.

 

Whisky
klacz rasy szlachetna półkrew, matka klaczki Winter Queen.
Jest koniem prywatnym, ale trenuje z kadrą wolontariuszy.
Zaliczyła pierwsze starty w konkursach ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody.
Winter Queen
najmłodsza w naszym ośrodku, córka klaczy Whisky, rocznik 2016.
Beztrosko spędza czas w towarzystwie mamy, na pracę ma jeszcze czas. Uczy się zasad codziennej pielęgnacji i zachowania wśród ludzi i koni.
Marlando
wałach SP, główny koń sportowy naszego ośrodka, startujący w konkursach skoków przez przeszkody pod właścicielem stajni Michałem Masłowskim.

Iwona
klacz ardeńska, matka trzech powyższych ardeno-fryzów i kilku innych wcześniejszych źrebiąt wychowanych w naszej stajni.
Spędziła z nami długie lata wożąc nas na wszelkie możliwe sposoby. Prawdziwy koń wszechstronny i familijny. Bezpieczna, spokojna, oddana każdemu. Wielu jeźdźców zdobyło na niej odznakę jeździecką PZJ czy też uprawnienia instruktora jazdy konnej.
Obecnie beztrosko odpoczywa na zasłużonej emeryturze.

   

Karina
Klacz zimnokrwista prywatna, córka Ondawy.
Wychowana w naszym ośrodku, okres letni spędza na łąkach wraz z matką u swojego właściciela, w sezonie jesienno-zimowym przebywa gościnnie w naszej stajni i nosi nas na grzbiecie. Kara, dobrze zbudowana klacz, pełna energii.
Doskonale radzi sobie w skokach pod bardziej doświadczonymi jeźdźcami. Wstępnie przyuczona również do zaprzęgu.

     

Wakat
wałach rasy hanowerskiej, kary,
ur. 1987 r. pożegnany pod koniec 2016 r.

Najstarszy koń w naszej stajni, głównie odpoczywa w towarzystwie innych koni. Jest jednak cały czas pełen wigoru i charakteru. Od czasu do czasu uczestniczy w terenach pod swoim właścicielem Michałem Masłowskim jako koń prowadzący, który, wbrew swojemu wiekowi potrafi zostawić wszystkich w tyle :) W latach swojej świetności był zawodowym skoczkiem; w roku 2003, mając 16 lat, razem ze swoim właścicielem zdobyli puchar Mistrzostw Polski Oldbojów.

 

Kilka słów o naszym Wakacie: PZHK.pl